Στις 14 Δεκεμβρίου εορτάζεται η Παγκόσμια Ημέρα Αγάπης και την επιλέξαμε για να εκφράσουμε την αγάπη και την συμπαράσταση στους συνανθρώπους μας, προσφέροντας παιδικά ρούχα, παιχνίδια και βιβλία στον φιλανθρωπικό σύλλογο κυριών “Ο καλός Σαμαρείτης”. Ο σύλλογος στην μακρόχρονη πορεία του στηρίζει άπορες οικογένειες και η συνεργασία μας αυτή ξεκίνησε το 2008 έχοντας στηρίξει πολύπλευρα το έργο τους.
![](https://pronaia-athina.gr/wp-content/uploads/2020/12/o-kalos-samaritis.jpg)
![](https://pronaia-athina.gr/wp-content/uploads/2020/12/prosfora.jpg)