Αποκαταστήσαμε τον όρκο που έδιναν τα μέλη της Φιλικής Εταιρείας και βρίσκεται στην πλατεία Φιλικής Εταιρείας στο Κολωνάκι, προς τιμήν των αδελφών Υψηλάντη αλλά και όλων των αγωνιστών που συμμετείχαν ουσιαστικά στην Επανάσταση του 1821.
![Όρκος Φιλικής Εταιρείας](https://pronaia-athina.gr/wp-content/uploads/2019/04/346-min-2-e1555028273355-644x1024.jpg)
![Όρκος Φιλικής Εταιρείας](https://pronaia-athina.gr/wp-content/uploads/2019/04/12-min-2.jpg)
Αποκαταστήσαμε τον όρκο που έδιναν τα μέλη της Φιλικής Εταιρείας και βρίσκεται στην πλατεία Φιλικής Εταιρείας στο Κολωνάκι, προς τιμήν των αδελφών Υψηλάντη αλλά και όλων των αγωνιστών που συμμετείχαν ουσιαστικά στην Επανάσταση του 1821.